Monday, 27 May , 2024
امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ - 20 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 10173
  پرینتخانه » اقتصادی, پيشنهاد سردبير, عناوين داغ, فرهنگی تاریخ انتشار : 11 جولای 2023 - 11:17 |

چهارمین جشنواره برداشت عدس شهرستان ورزقان برگزار شد

چهارمین جشنواره برداشت عدس شهرستان ورزقان با حضور جمعی از مسئولان آذربایجان شرقی و عدس کاران ورزقان در روستای آبخواره این شهرستان برگزار شد معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در این جشنواره با بیان اینکه اینگونه جشنواره ها به منظور تقدیر و پاسداشت زحمات کشاورزان برگزار می شود گفت: عدس جزء محصولات […]

چهارمین جشنواره برداشت عدس شهرستان ورزقان برگزار شد

چهارمین جشنواره برداشت عدس شهرستان ورزقان با حضور جمعی از مسئولان آذربایجان شرقی و عدس کاران ورزقان در روستای آبخواره این شهرستان برگزار شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در این جشنواره با بیان اینکه اینگونه جشنواره ها به منظور تقدیر و پاسداشت زحمات کشاورزان برگزار می شود گفت: عدس جزء محصولات وارداتی است و کشاورزان استان آذربایجان شرقی حدود ۲۰ درصد عدس موردنیاز کشور را تولید می کنند و از خروج  ارز جلوگیری می کنند و این جای تقدیر و پاسداشت دارد.

اکبر کرامتی با اشاره به نقش جشنواره ها در معرفی ظرفیت های کشاورزی و گردشگری ادامه داد: با برنامه ریزی مناسب و همکاری مردم منطقه می توان جشنواره های باشکوه و در شان مردم و کشاورزان برگزار کنیم. ورزقان هم به لحاظ کشاورزی و هم گردشگری ظرفیت دارد و حائز اهمیت است و می تواند یک الگو باشد.

وی بیان کرد: باید سعی کنیم در سال های آینده درجه مکانیزاسیون در مزارع را افزایش دهیم تا عملکرد محصول عدس را در شهرستان ورزقان بیش از این افزایش دهیم.

کرامتی با اشاره به کلون بومی که شهرستان ورزقان است تاکید کرد: ما برای اولین تولیدکننده بذر عدس در این شهرستان مجوز صادر کردیم و حمایت هم می کنیم انتظار داریم مرکز تحقیقات نیز در خصوص خالص سازی کلون بومی اقداماتی انجام دهد تا ما به سمت کشت پاییزه این محصول برویم.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره گفت: ضروری است کشاورزان ورزقان از تکنولوژی و علم در کنار تجربه بهره ببرند تا رتبه اول بودن خود را در زمینه تولید عدس حفظ کنند.

جلال رحیم زاده با بیان اینکه موسسه تحقیقات دیم کشور در دو سال اخیر قدم های خوبی به منظور خالص سازی توده ای که در ورزقان کاشته می شود برداشته است افزود: مقایسه ای که با رقم بیله سوار و کیمیا شده است نشان می دهد که رقم عدس ورزقان هم در کیفیت و هم پخت رقم بهتری است که باید در سطح کشور مطرح و توسعه داده شود.

وی ادامه داد: کشاورزان ورزقان باید در کنار مروجان و کارشناسان کشاورزی سعی کنند نسبت به خالص سازی توده اقدام کنند و با همکاری با شرکت تولیدکننده بذر باعث شوند تا رقم عدس ورزقان در سایر مناطق کشور گسترش یافته و آوازه یابد.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اعتمادی به بارندگی های بهاره نیست اضافه کرد: بهتر است کشاورزان به کشت پاییزه عدس به جای کشت بهاره اقدام کنند چرا که با کشت پایلوتی که انجام شد مشخص شد که در کشت پاییزه عدس نسبت به بهاره افزایش عملکرد وجود دارد و رقم عدس ورزقان مقاوم به سرما است.

وی به اهمیت افزایش ضریب مکانیزاسیون نیز اشاره کرد و گفت: با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تسهیلات خوبی در این زمینه ارائه می شود و کشاورزان با دریافت تسهیلات با بهره ۴ درصد از بانک ملی می توانند نسبت به خرید ادوات دنباله بند اقدام کنند. با استفاده از این ادوات کشت را به صورت ردیفی انجام دهند که در این صورت مبارزه با علف هرز تسهیل می شود و عملکرد نیز افزایش می یابد.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه آذربایجان شرقی رتبه دوم تولید عدس در کشور را بعد از استان اردبیل به خود اختصاص داده است گفت: در سال زراعی جاری ۲۱ هزار هکتار از اراضی زراعی این استان به ویژه در منطقه ورزقان به زیر کشت محصول عدس رفته بود که از این میزان سطح زیر کشت، بیش از ۱۳ هزار و ۶۵۰ تن محصول با عملکرد ۶۵۰ کیلوگرم برداشت شده و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه کیفیت محصول عدس ورزقان در رتبه نخست کشوری قرار داشته و عدس ورزقان دارای شهرت ملی و جهانی است ادامه داد: محصول عدس استان آذربایجان شرقی به علت تولید به شکل ارگانیک و محصول سالم از مرغوبیت و سلامت بالایی برخوردار است .

رحیم زاده افزود: بعد از شهرستان ورزقان، شهرستانهای اهر، سراب، میانه و هریس به ترتیب بیشترین سطح زیر کشت عدس را به خود اختصاص داده اند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان نیز در این جشنواره با بیان اینکه سطح زیر کشت عدس در شهرستان ورزقان، ۱۴ هزار  هکتار است گفت: تولید محصول عدس این شهرستان بالغ بر ۱۰ هزار تن بوده است.

پرویز عزتی با بیان اینکه شهرستان ورزقان با ۷۴ درصد تولید رتبه نخست تولید عدس استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است افزود: تولید ۱۲ درصد عدس کشور به شهرستان ورزقان اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه عدس از محصولات اصلی زراعی شهرستان ورزقان و در شهرستان بعد از گندم در رتبه دوم قرار دارد ادامه داد: عدس در تناوب با غلات کشت می شود و نقش بسزایی در بهبود حاصلخیزی، ساختار خاک و افزایش عملکرد دارد .

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان با اشاره به درآمد ۵ هزار میلیاردریالی این محصول در ورزقان افزود: امسال کلیه مزارع عدس زیر کشت شهرستان در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها کشت شده است و کشاورزان طرف قرارداد از توصیه های آموزشی ترویجی و توزیع رایگان کودهای بذر مال و اسید آمینه بهره بردند.

وی با توجه به اینکه کشت پاییزه این محصول به دلیل استفاده بهینه از بارش ها تولید بالایی نسبت به کشت بهاره دارد گفت: لذا مدیریت جهاد کشاورزی تلاش دارد با برگزاری مزارع نمایشی و کلاسهای آموزشی ترویجی کشت پاییزه این محصول را افزایش دهد .

فرماندار شهرستان ورزقان نیز در این جشنواره گفت: شهرستان ورزقان با تولید سالانه ۱۰ هزار تن عدس رتبه اول را داراست.

مهدی نعمتی با بیان اینکه بذر عدس شهرستان ورزقان از نظر کیفیت و طعمی که دارد خاص و نمونه است و الگوی مناسب برای استفاده در سایر شهرستان ها است ادامه داد: شهرستان ورزقان قطب تولید عدس در سطح کشور بوده و ۱۲ درصد عدس مورد نیاز کشور از شهرستان ورزقان تامین می شود. این ظرفیتی که در شهرستان است نشان از این است که مردم این منطقه اهل کار و تلاشند و نیاز به حمایت و توجه بیشتر از سوی مسئولین دستگاه های ذیربط است. انتظار داریم با توجه به اینکه عدس ورزقان به صورت خام به فروش می‌رود و کمترین بهره عاید کشاورزان منطقه می شود، حمایت بیشتری در این خصوص صورت گیرد. 

فرماندار شهرستان ورزقان اضافه کرد: نیاز است به همت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان تعاونی عدس کاران در این منطقه تشکیل شود تا با حمایتهای دولتی و ارائه تسهیلات ویژه به عدس کاران فرآوری عدس انجام شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره گفت: امنیت غذایی به عنوان یکی از مهمترین مقوله ها برای کشورها مهم است و در کشور ما نیز قرارگاه امنیت غذایی در سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است. 

محمد اسکندری افزود: ۸۴ درصد جمعیت شهرستان ورزقان را روستاییان تشکیل می‌دهند که مشغول تولید هستند. 

وی بر حمایت از روستاییان در راستای تامین امنیت غذایی است تاکید کرد و گفت: روستا به عنوان قطب مولد است. در روستا کشاورزی، دامداری و زنبورداری و… صورت می گیرد و روستاییان مصرف کننده نیستند بلکه در عرصه تولید قدم برمی دارند.

وی با اشاره به اهمیت فرآوری محصولات کشاورزی افزود: لازم است مسئولان محلی و استانی نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان ورزقان همت کنند تا محصولات تولیدی مردم منطقه به ویژه عدس برندسازی شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی  با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون شهرستان ورزقان۲٫۴۷ است اظهار کرد: هر چند این ضریب مکانیزاسیون رقم خوبی است ولی در حوزه مکانیزاسیون باید اقدامات جهشی انجام دهیم.

اسکندری با اشاره به اینکه جشنواره ها در معرفی توانمندی های شهرستان ها بسیار با اهمیت هستند افزود: با برگزاری این جشنواره ها محصولات تولیدی مردم منطقه به دنیا معرفی می شود و زمینه حل مشکلاتی مثل نبود صنایع تبدیلی نیز فراهم می شود.

شایان ذکر است در چند سال اخیر رغبت کشاورزان استان آذربایجان شرقی به کشت حبوبات روند رو به رشدی داشته و کاشت این محصول نسبت به سال های گذشته افزایش قابل ملاحظه ای یافته است ، کشت حبوبات به دلیل افزایش مواد آلی خاک از طریق تثبیت بیولوژیکی ازت، کاهش جمعیت علفهای هرز، کاهش جمعیت آفات گندم و سایر غلات بسیار حائزاهمیت است و در تناوب با غلات موجب افزایش حاصلخیزی خاک و افزایش درآمد کشاورزان خواهد شد.

براساس آمار سازمان فائو در حالی که در بخش تولید عدس کشورهای کانادا، هند و استرالیا پیشرو هستند ایران نیز جایگاه دوازدهم تولید این محصول را به خود اختصاص داده است و کمتر از ۱.۲ درصد در این تولید سهم دارد.

گفتنی است عدس یکی از قدیمی ترین منابع غذایی شناخته شده است که بیش از ۳ هزار سال قدمت دارد و بومی کشورهای جنوب آسیا، مصر و نواحی مدیترانه می باشد. از جمله خواص عدس می توان به موثر بودن در لاغری، سلامت قلب، مغز، معده، پوست، مو و عضله سازی اشاره کرد، همچنین عدس برای درمان کم خونی، دیابت، کلسترول و فشار‌خون نیز مفید بوده و نسبت به سایر حبوبات بیشترین میزان آهن را دارد. بطور کلی عدس به دو نوع سبز و قرمز تقسیم می‌شود که عدس سبز در سه سایز درشت و متوسط و ریز و عدس قرمز فقط در سایز ریز کشت می‌شود. میزان تولید عدس در ایران برابر با ۸۰ هزار تن است که ۹۱ درصد آن را کشت دیمی و ۹ درصد باقی مانده را کشت آبی تشکیل می‌دهد. استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و لرستان به ترتیب در رتبه های اول، دوم و سوم استان های پیشرو در تولیدات عدس قرار دارند و سرانه مصرف در ایران در حدود ۳ کیلوگرم است و نسبت به سایر حبوبات از محبوبیت بیشتری در میان مصرف کنندگان قرار دارد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.