Monday, 27 May , 2024
امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ - 20 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 11412
  پرینتخانه » اجتماعی, پيشنهاد سردبير, خبر ویژه, دسته‌بندی نشده, سیاسی, عناوين داغ تاریخ انتشار : 24 ژانویه 2024 - 10:34 |

غروب خرم با طلوع مالک

وزیر کشور:
آذربایجان و تبریز، قلب تپنده کشور، باید به عنوان قطب مهم اقتصادی، صنعتی بدرخشد

روزنامه فجرآذربایجان

غروب خرم با طلوع مالک

وزیر کشور:

آذربایجان و تبریز، قلب تپنده کشور، باید به عنوان قطب مهم اقتصادی، صنعتی بدرخشد

امام جمعه تبریز:

مثل کوه پشت استاندار هستیم

استاندار جدید آذربایجان شرقی:

کمبودهای آذربایجان شرقی باید جبران شود

مثل کوه پشت استاندار هستیم

امام جمعه تبریز از حمایت خود از استاندار جدید آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: مثل کوه پشت استاندار هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی، گفت: ظرف هفت سال گذشته که در تبریز هستم، با چهار استاندار از جمله مرحوم جبارزاده استاندار اخلاق مدار، خدابخش استاندار متدین، پورمحمدی استاندار فرهیخته و دانشمند و مرحوم سردار خرّم استاندار ولایی و جهادی و انقلابی افتخار همکاری داشتم.

… وی ادامه داد: سردار خرّم در حوزه دیپلماسی اقتصادی نیز بسیار فعال بود و با سفرا و کنسولگران کشورهای همسایه دیدار می‌کرد و در رابطه با فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشورهای همسایه اهمیت زیادی قائل بود. به مسئله تجارت بین همسایگان و مسائل فرهنگی توجه خاصی داشت.

وی گفت: رحمتی، انسانی باهوش و زرنگ است. ما پس از سردار خرّم، استانداری می‌خواستیم که مثل او به مسائل اقتصادی توجه ویژه‌ای داشته باشد و به شکوفایی مسائل اقتصادی استان مسلط باشد. فکر رحمتی یک فکر اقتصادی است.

رئیس جمهور تاکید زیادی بر حرکت پرشتاب آذربایجان شرقی دارد

وزیر کشور نیز در این مراسم با بیان این‌که رئیس جمهور، تاکید زیادی بر حرکت پرشتاب آذربایجان شرقی دارند، گفت: هیچ لحظه‌ای را نباید از دست بدهیم و حق نداریم که از دست بدهیم. باید نیازها و کمبودهای شناسایی شده با سرعت دنبال شوند.

احمد وحیدی با بیان این‌که کارها باید با همکاری همه عزیزان و مدیران پیش برود، گفت: آذربایجان، قلب تپنده کشورمان است. جایگاه حساس و مهمی دارد و نقطه محوری در اقتصاد کشور در حوزه مسائل ژئوپلتیک بوده و فرصت بی نظیری برای دیپلماسی ما در حوزه کشورهای همسایه است. این دیار،  مهد تمدن و مهد عاشورائیانی چون سردار خرّم است.

وحیدی افزود: مردم استان و تبریز بزرگ، نقاط کلیدی و حساسی در تاریخ کشور و تعیین کننده بوده‌اند و باید به عنوان قطب مهم اقتصادی، صنعتی، دانشی، فرهنگی و مذهبی در تاریخ بدرخشد و این ظرفیت بزرگی است. باید کارها با قدرت و شدت و سرعت دنبال شوند.  اکنون پرچم از سرداری به سردار دیگری رسیده و یک مدیر جهادی رفته و دیگری آمده است. دولت سیزدهم یک موردی که دارد، این است که مدیرانی که بعدا می‌آیند، با قدرت راه مدیر قبلی را ادامه می‌دهند.

مدیران برای توسعه آذربایجان شرقی نباید منتظر تهران باشند

استاندار جدید آذربایجان شرقی نیز با اشاره به دیدار خود با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس مطالب گفته شده، توسعه متوازن، اولویت استان است و برخی ناترازی‌ها و کمبودها در استان وجود دارد که باید جبران شود.

مالک رحمتی  با بیان این‌که مطالب گفته شده در این مراسم را سرلوحه کارها قرار می‌دهد، گفت: با عملکرد خود نشان می‌دهیم که این عبارات و کلمات و رهنمودها صرفا سخنرانی نیستند و در عرصه عمل، عمل خواهیم کرد.

وی با اشاره به سوابق مدیریتی خود در قائم مقامی تولیت آستان قدس رضوی، گفت: بعد از چهار سال خدمت در آستان، قرار شد تا از خراسان به ماموریت خطیر و سنگین دیگری در دولت تحت عنوان مولدسازی و خصوصی سازی که یکی از بزرگترین ماموریت‌های دولت با مصوبه سران قوا و تایید مقام معظم رهبری بود، بروم و سپس به شکل ناباورانه و در اوج کار شبانه روزی، دکتر وحیدی با بنده تماس گرفتند و پیشنهاد استانداری آذربایجان شرقی را دادند. بنده در این تماس نیز گفتم که ما سرباز نظام هستیم و هرجا که لازم به سربازی است، می‌رویم.

وی با بیان این‌که امروز روز مبارکی است زیرا بنده به اصل خودم و به وزارت کشور بازگشتم، گفت: دیار آذربایجان با مردم غیورش،  مهد تمدن، جریان ساز و تاریخ ساز بوده و این ماموریت، سخت ترین و سنگین ترین ماموریتی است که امروز بر دوش بنده حقیر است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که نباید غفلت به سراغمان بیاید و باید بدانیم که هرچه داریم از مردم است، گفت: آنچه که از خداوند متعال استدعا داشته و از مدیران درخواست می‌کنم، باور قلبی به این شعار است که کار نشد ندارد. اگر امروز مسئولی در استان منتظر باشد اکه از طرف تهران اتفاقی بیفتد، خطا است. توسعه آذربایجان نباید منتظر تهران باشد، ما باید پای کار باشیم و جای به جای این استان مملو از ظرفیت‌ است.

مقاومت برخی افراد سازمانی در برابر قانون، روند توسعه استان را کندکرده است

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به خواسته‌های مردم استان از استاندار جدید، گفت: توسعه متوازن در آذربایجان شرقی باید در اولویت استاندار باشد.

علی علیزاده با بیان این‌که اکنون برگزاری انتخابات پرشور، نخستین اولویت استان است، گفت: همه باید فارغ از هرگونه سلایق مختلف سیاسی برای حضور مردم در پای صندوق‌های رای برنامه ریزی و تلاش کنیم.

وی گفت: از دیدگاه مردم استان، برخورداری عادلانه از منابع و توسعه متوازن باید مهمترین دغدغه و برنامه استاندار باشد و توزیع متناسب و عادلانه منابع در نقاط مختلف استان که یکی از شعارهای دولت مردمی سیزدهم است، به صورت جدی دنبال شود.

وی با بیان این‌که پیشنهاد می‌کنیم استاندار جدید در همین ابتدای کار، حضور میدانی برای بررسی مشکلات شهرها و اتمام پروژه‌های ناتمام استان را مدنظر قرار دهد، گفت: روند تمرکزگرایی در توزیع منابع استان همانند سایر استان‌ها به رویه غلط تبدیل شده و بی‌عدالتی در این امر، هزینه‌های مضاعفی بر مردم افزوده است. اکنون در برخی از شهرهای استان، مردم از بدیهی ترین نیازها بی بهره هستند، در حالی که اجرای برخی پروژه‌های غیر لازم شهرهای بزرگ با تعطیلی پروژه‌های مهم در شهرهای کوچک همراه است.

وی ادامه داد: مقاومت برخی افراد سازمانی در برابر اجرای قوانین، روند توسعه استان را با کندی مواجه کرده است‌ که انتظار می‌رود در دوره جدید مدیریت استان برخی رویکردهای غلط اصلاح شوند و امید و نشاط به مردم شهرها و روستاهای استان بازگردد و احساس عدالت به صورت عینی در بین مردم ملموس شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مهم‌ترین پروژه سیاسی است که با جدیت در استان دنبال می شود، امنیت، سلامت، مشارکت قوی و رقابت قوی را هدف اصلی برگزار کنندگان این انتخابات بیان کرد.

تراب محمدی به کارنامه مدیریت ارشد آذربایجان شرقی طی ۲ سال اخیر اشاره کرد و گفت: میزان جذب سرمایه خارجی استان ۲۶۰ درصد از رشد برخوردار شده است که در این میان بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه فعالیت بازگشته و ۷۱ هزار شغل جدید در شهرها و بخش های مختلف استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه نهادهای مستقر در آذربایجان شرقی همپا و همراستا با دولت مردمی حرکت کرده و گام‌های ارزشمندی برای سطح رفاه و امنیت مردم برداشته است، گفت: مدیریت ارشد استان ضمن شناسایی واحدهای تعطیل شده و راکد و پروژه‌های نیمه‌تمام همه تلاش خود را برای احیای آنها انجام می دهد.

 در این مراسم ضمن گرامیداشت مرحوم عابدین خرّم، استاندار فقید آذربایجان شرقی، مالک رحمتی به عنوان استاندار جدید معرفی شد*

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.