Wednesday, 19 June , 2024
امروز : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ - 13 ذو الحجة 1445
شناسه خبر : 12052
  پرینتخانه » اجتماعی, عناوين داغ, فرهنگی تاریخ انتشار : 16 می 2024 - 12:34 |

عامل بسیاری از ترافیک های تبریز مراکز درمانی است

 سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی یادآور شد: با توجه به بی سامانی و تراکم مراکز درمانی موجود در کلانشهر تبریز، تدوین طرح جامع و تفصیلی ساماندهی مراکز درمانی کوچک در این شهر ضروری است. احمد موقری افزود: به منظور ساماندهی مراکز خُرد درمانی مقرر شده است اداره کل […]

عامل بسیاری از ترافیک های تبریز مراکز درمانی است

 سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی یادآور شد: با توجه به بی سامانی و تراکم مراکز درمانی موجود در کلانشهر تبریز، تدوین طرح جامع و تفصیلی ساماندهی مراکز درمانی کوچک در این شهر ضروری است.

احمد موقری افزود: به منظور ساماندهی مراکز خُرد درمانی مقرر شده است اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی همراه با شهرداری تبریز نقشه طرح جامع تفصیلی را برای جانمایی این مراکز در سطح شهر تدوین و به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز ارایه کنند.

وی بر لزوم جلوگیری از وقوع بحران ترافیک در هسته مرکزی کلانشهر تبریز در آینده تاکید کرد و گفت: باید توجه داشت که عامل بسیاری از ترافیک های عصرگاهی در کلانشهر تبریز مربوط به وجود مراکز درمانی و مطب های پزشکان در هسته مرکزی است که باید ساماندهی آنها در دستور کار شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.

موقری ادامه داد: پیرو جلسات مکرر در خصوص موضوعات مرتبط با شهرک سلامت، در حوزه های مختلف از جمله ساماندهی مراکز پزشکی و پیراپزشکی، معضلات ترافیکی، نیازمندی های دانشگاه علوم پزشکی برای رفع مسائل پزشکی با احداث بیمارستان های یکهزار تختخوابی و موضوعات مرتبط تصمیمات مقتضی اتخاذ شده است که باید توسط دستگاه های مربوطه اجرایی شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت ایجاد محدودیت اراضی پادگان سابق ارتش (گذرهای ارتش و شهید فرونده) برای صدور مجوز مطب و مراکز پزشکی و پیراپزشکی و سایر مشاغلی که ترافیک زیادی ایجاد می کنند، گفت: پیرو مصوبات جلسات قبلی در محورهای ۱۲ گانه تعیین شده در سطح شهر به ویژه در محور اراضی پادگان سابق ارتش برای صدور مجوز مطب و مراکز پزشکی و پیراپزشکی و سایر مشاغل ترافیک زا ، اداره کل راه و شهرسازی استان با مشارکت شهرداری تبریز تمهیدات لازم برای بازنگری طرح در کمیسیون ماده ۵ به عمل آورده و نتیجه را باید به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان منعکس و ارسال کنند*

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.