Monday, 27 May , 2024
امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ - 20 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 545
  پرینتخانه » اجتماعی, پيشنهاد سردبير, عناوين داغ, فرهنگی, مصاحبه تاریخ انتشار : 13 آگوست 2020 - 11:27 |

برگزاری نمایشگاه های آموزشی و کمک آموزشی در نمایشگاه بین المللی تبریز

نمایشگاه کتاب های آموزشی و کمک آموزشی در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا می شود. مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به این که نمایشگاه کتاب تهران تعطیل شد و نمایشگاه تبریز هم به دلیل شرایط کرونایی برگزار نمی شود لذا تصمیم گرفتیم تا با برپایی […]

نمایشگاه کتاب های آموزشی و کمک آموزشی در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا می شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به این که نمایشگاه کتاب تهران تعطیل شد و نمایشگاه تبریز هم به دلیل شرایط کرونایی برگزار نمی شود لذا تصمیم گرفتیم تا با برپایی نمایشگاه کتاب های آموزشی و کمک آموزشی نیاز این گروه را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار ما حبیب ماهوتی افزود: این نمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل ها و فاصله گذاری بیشتر غرفه ها از هم برگزار می شود.

وی با اشاره به تضرر کتابفروشی های شهر در شرایط موجود گفت: برای کمک به کتابفروشی ها نیز تمهیداتی اندیشیده شده و برخی از کتب آموزشی به این کتابفروشی ها واگذار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به این که امسال بارعایت تمامی پروتکل های اعلامی از سوی ستاد بحران کرونا ۶۰ نمایشگاه سراسری برگزار می‌شود گفت: تا پایان سال ۹۸ به جز یک نمایشگاه در اسفندماه بقیه نمایشگاه‌ها برگزار شد و برای سال ۹۹ هم درخواست مجوز برگزاری ۶۲ نمایشگاه از کارگروه توسعه صادرات دریافت کردیم که به جز دو مورد برای ۶۰ نمایشگاه مجوز برگزاری دریافت کردیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از کرونا اولین نمایشگاه کشور را برگزار کردیم، افزود: پروتکل نمایشگاه‌ها را برای اولین بار در ایران ما در فروردین تدوین و رعایت کردیم که این روند را برای کمک به اقتصاد در ایام کرونا تداوم می‌بخشیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: برای رعایت پروتکل‌ها و برگزاری نمایشگاه، فاصله غرفه‌ها را افزایش دادیم تا تجمع صورت نگیرد و مردم راحت‌تر از این نمایشگاه با پروتکل‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم نمایشگاه‌ها را تخصصی برگزار کنیم تا کیفیت، خلاءهای کمیت را جبران کند، گفت: بیش از ۷ میلیارد فقط در اسفند ماه به دلیل تعطیلی نمایشگاه ضرر کردیم.ضمن اینکه در فروردین نمایشگاه داشتیم که در خرداد برگزار کردیم.از طرفی هم شرکت کنندگان خارجی هم حضور نیافتند و لطمات ارزی وارد شد.افزایش فاصله هم فروش غرفه را کاهش داده اما در مجموع عدد مشخصی برای خسارت به نمایشگاه استخراج نشده است.

ماهوتی گفت: از نظر ریالی خسارت زیادی داریم ولی با عدم تعطیلی طولانی، وجهه را حفظ کردیم که ضرر مالی در برابر وجهه ما ارزشی ندارد.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز، نابودی حدود ۱۴ مجموعه نمایشگاهی در استان‌های مختلف کشور را یکی از پیامدهای شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: خوشبختانه نمایشگاه بین‌المللی تبریز هنوز سرپاست.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز، از برگزاری نمایشگاه‌های متعدد از جمله قطعات یدکی، لوازم خانگی، ‌صنعت حمل و نقل، فلزات گرانبها و جواهرات و…افزود: از ۱۵ اسفند نمایشگاه به دلیل کرونا تعطیل شد ولی به دلیل عدم برگزاری نمایشگاه کسی را تعدیل نکردیم.

وی در مورد تصمیمات ستاد کرونا برای تعطیلی یا عدم تعطیلی نمایشگاه بین‌المللی تبریز، توضیح داد: تمام نمایشگاه‌ها با مجوز ستاد کرونا برگزار شده است.نمایشگاه بین المللی هیچ فرقی با بازار و پاساژها ندارد که آنها باز باشد و ما تعطیل کنیم با این فرق که ما بازاری با تمام تهویه‌ها و سقف بلند و تمامی ضدعفونی‌ها و ماسک است که فقط در یک نمایشگاه جهیزیه که اخیراً برگزار شد، ۲۵۰ میلیون تومان برای مواد ضد عفونی هزینه و غربالگری کردیم که این اتفاق در بازار و پاساژ و…رخ نمی‌دهد.

وی ادامه داد: البته هر وقت بازار تبریز را تعطیل کردند ما هم نمایشگاه بین‌المللی را تعطیل می‌کنیم.

وی با اشاره به ایجاد تغییراتی در وضعیت فیزیکی نمایشگاه بین المللی تبریز گفت: در سال ۱۴۰۰ این تغییرات رخ خواهد داد.

وی افزود: مجوز احداث یک سالن ۳۵ هزار مترمربعی را اخذ کرده‌ایم که با اجرای آن سالن امیرکبیر به سالن پروین اعتصامی متصل می‌شود.

ماهوتی گفت: سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز نه تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه هم بی‌نظیر است*

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.